Melissa Team
![Melissa Team 1 Melissa Team](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/melissa-team.jpg)
Melissa Team H επιλογή ενός εστιατορίου γίνεται όχι μόνο λαμβάνοντας υπόψη τα νόστιμα πιάτα, την όμορφη ατμόσφαιρα και τις προσιτές τιμές, αλλά και το γρήγορο και εξυπηρετικό service. Στο παραλιακό μπαρ εστιατόριο Μέλισσα υπάρχει μια δυνατή ομάδα με άψογη εξυπηρέτηση.
Εστιατόριο Παραλιακό Μπαρ Ποταμός Επανομής
Melissa Beach Bar Σε ελάχιστη απόσταση από τη Θεσσαλονίκη στον Ποταμό Επανωμής, το Melissa Seaside Bar αποτελεί εξαιρετική επιλογή για όσους θέλουν να αποδράσουν από το κέντρο της πόλης και να απολαύσουν τα καλοκαιρινά τους μπάνια σε μία πανέμορφη τοποθεσία. Σε όλες τις περιπτώσεις ο πελάτης μας έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από τις γεύσεις και γενικά το φαγητό, ενθουσιάστηκε με το service, την εξυπηρέτηση και τη φιλικότητα του προσωπικού και επέλεξε να επισκεφθεί ξανά το ίδιο εστιατόριο και μπαρ της παραλίας στον Ποταμό Επανομής. Αυτό δηλώνει ότι η εξυπηρέτηση παίζει σπουδαίο ρόλο στην ικανοποίηση των πελατών μας!
![Melissa Team 2 crew4](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew4.jpg)
Οι καλοί τρόποι δεν κοστίζουν τίποτα
Πηγαίνεις συχνά για φαγητό έξω και μάλιστα σε αρκετά καλά εστιατόρια. Ωραία. Φρόντισε να συμπεριφέρεσαι αναλόγως και μάλιστα σε μια ομάδα ανθρώπων που έχει ένα αρκετά δύσκολο έργο: το service. Ορίστε λοιπόν μια λίστα από πράγματα που πρέπει να γνωρίζεις, πριν γίνεις ο γελοίος του τραπεζιού.
To να μιλάς σε έναν άνθρωπο του service ή κάποιον που σε εξυπηρετεί, δε διαφέρει από τον τρόπο που θα μίλαγες σε κάποιον γνωστό σου ή κάποιον τυχαίο στο δρόμο ή σε μια υπηρεσία. Το γεγονός ότι σε εξυπηρετούν, δε σημαίνει απαραίτητα πως είναι και υπηρέτες σου. Σκέψου τα βασικά: Αν είσαι καλός με κάποιον, θα είναι και αυτός καλός μαζί σου.
![Melissa Team 3 crew1](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew1.jpg)
![Melissa Team 4 crew2](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew2.jpg)
![Melissa Team 5 crew3](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew3.jpg)
![Melissa Team 6 Melissa](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew6.jpg)
Ομάδα μας Melissa Team
Ένα από τα πράγματα που εκτιμούν βαθύτατα οι επαγγελματίες του service είναι να τους δείχνεις εμπιστοσύνη όσον αφορά την επιλογή των πιάτων. Οι περισσότεροι εξ’ αυτών ενθουσιάζονται με πελάτες που είναι πρόθυμοι να δοκιμάσουν προϊόντα που παραδοσιακά δεν τιμούν. Άλλωστε γι’ αυτό δεν βγαίνεις να φας έξω; Για να δοκιμάσεις κάτι που δεν θα μαγειρέψεις στο σπίτι σου.
![Melissa Team 7 crew](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew.jpg)
![Melissa Team 8 crew5](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew5.jpg)
![Melissa Team 9 crew7](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew7.jpg)
![Melissa Team 10 crew8](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew8.jpg)
![Melissa Team 11 crew10](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew10.jpg)
![Melissa Team 12 crew11](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew11.jpg)
![Melissa Team 13 crew12](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew12.jpg)
![Melissa Team 14 crew14](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew14.jpg)
Μέλισσα 🐝 σεζόν 2022
Ωστόσο, οι κανόνες καλής συμπεριφοράς δεν είναι μια φορμαλιστική διαδικασία και, καθώς οι εποχές αλλάζουν, με τον ίδιο τρόπο αλλάζουν και εμπλουτίζονται και αυτοί, ιδιαίτερα όταν βγαίνουμε για φαγητό σε κάποιο εστιατόριο. Ο στόχος, βέβαια, παραμένει πάντα o ίδιος: να είμαστε διακριτικοί και να φροντίζουμε να μην υπερβαίνουμε τα όρια έτσι ώστε να μη φέρουμε τους άλλους σε δύσκολη θέση.
![Melissa Team 15 crew16](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew16.jpg)
![Melissa Team 16 crew17](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew17.jpg)
![Melissa Team 17 crew18](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew18.jpg)
![Melissa Team 18 crew19](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew19.jpg)
![Melissa Team 19 crew20](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew20.jpg)
![Melissa Team 20 crew23](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew23.jpg)
![Melissa Team 21 crew24](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew24.jpg)
![Melissa Team 22 crew35](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew35.jpg)
![Melissa Team 23 crew36](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew36.jpg)
![Melissa Team 24 Melissa Team](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew37.jpg)
Τέλος, αυτό που χαρακτηρίζει τον πραγματικά ευγενικό άνθρωπο είναι η συμπεριφορά του απέναντι σε όσους φροντίζουν για το δείπνο του. Οι σερβιτόροι, οι μετρ και όλο το προσωπικό είναι εκεί για να περνάμε όμορφα. Επιβάλλεται να σεβόμαστε το χρόνο και τον κόπο τους και η συμπεριφορά μας να μην τους επιβαρύνει
Όμως το σημαντικό δεν είναι να τηρούμε ένα πολύπλοκο πρωτόκολλο για να δείξουμε ότι γνωρίζουμε όλους του κανόνες. Το σημαντικό είναι να θυμόμαστε ότι savoir vivre σημαίνει «να ξέρεις να ζεις» και ότι ο καλύτερος τρόπος για να ζεις και να απολαμβάνεις είναι με διακριτικότητα, ευγένεια και σεβασμό προς τους άλλους.
![Melissa Team 25 crew30](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew30.jpg)
![Melissa Team 26 crew34](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew34.jpg)
![Melissa Team 27 crew dj](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/crew-dj-733x1100.jpg)
![Melissa Team 28 service melissa1](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/service-melissa1.jpg)
![Melissa Team 29 service melissa2](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/service-melissa2.jpg)
![Melissa Team 30 service melissa3](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/service-melissa3.jpg)
![Melissa Team 31 service melissa4](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2022/07/service-melissa4.jpg)
All Photoshoot by Emi Lazidou