Βιβλίο Book
![Βιβλίο Book 1 Βιβλίο Book](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2023/03/βιβλίο-ντίνα.jpg)
Σε αυτή την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας σας προσκαλούμε με χαρά στην παρουσίαση ενός μοναδικού βιβλίου Book της Ντίνας Παπαϊωάννου. Και τη νύχτα έρχονται οι Άγγελοι
Βιογραφικό της συγγραφέως.
Η Ντίνα Παπαϊωάννου γνωστή κυρίως από τον χώρο της μουσικής – την ξέραμε όλοι σαν μια εξαιρετική τραγουδίστρια. Αγαπημένη φωνή της Θες/νίκης και μεγάλων Ελλήνων συνθετών, όπως οι Γιάννης Σπανός – Χρήστος Νικολόπουλος – Θανάσης Πολκανδριώτης – Γιάννης Ζουγανέλης και άλλοι…
Τετάρτη 8 Μαρτίου ώρα έναρξης 20.00 Καφέ OCTO Καρδία. Το βιβλίο θα παρουσιάσουν Κούλα Γιαννακίδου βαλκανιονίκης πρώην γενική γραμματέας αθλητισμού και Ελένη Τσώνη καθηγήτρια φυσικής αγωγής πρόεδρος του συλλόγου ΑΓΑΠΗ Βασιλικής Κόμνου.
![Βιβλίο Book 2 Book](https://thermaiko.eu/wp-content/uploads/2023/03/βιβλίο.jpg)
Ντίνα Παπαϊωάννου Βιβλίο Book
Αυτό που δεν γνωρίζαμε πολλοί από μας είναι πως η Ντίνα Παπαϊωάννου επεκτείνεται γενικότερα στον χώρο της τέχνης και της συγγραφής, καθώς σε πολύ νεαρή ηλικία εκδίδει δυο ποιητικές συλλογές « γλυφό νερό » και « με τα φτερά της νιότης ».
Ακολουθούν λίγο αργότερα τα αφηγήματα «…και τη νύχτα έρχονται οι άγγελοι » και « παράθυρο με θέα », καθώς και ένα μίνι θεατρικό με τίτλο « μια στάση εδώ ». Σε αναμονή έκδοσης βρίσκεται η τελευταία ποιητή της συλλογή με τίτλο « σε ημίφως ». Οι πολύ θετικές κριτικές σπουδαίων πνευματικών ανθρώπων, όπως ο μεγάλος μας ποιητής Ντίνος Χριστιανόπουλος, ο γνωστός στιχουργός -ποιητής Φίλιππος Γράψας που ύμνησε την πόλη μας με τα τραγούδια του (Σ αναζητώ στη Σαλονίκη – Λαδάδικα κλπ ) καθώς και πολλοί άλλοι, εκδότες και μη, με τις θετικές κριτικές τους υπήρξαν το κίνητρο για την σημερινή παρουσίαση. « και τη νύχτα έρχονται οι άγγελοι..»
Ένα συναρπαστικό αφήγημα μέσα από μια συνθετική δημιουργία συλλήψεων, φαντασίας, οραματισμών και αναπολήσεων που δημιουργούν αίσθηση στον αναγνώστη. Ο άγγελος που επικαλείται στο βιβλίο της η συγγραφέας, υπαρκτή οντότητα ή όχι; Κανείς δεν ξέρει. Μένει να το μάθουμε μέσα από την αφήγησή της.